Jak podłączyć klawiaturę do laptopa

Jak podłączyć klawiaturę do laptopa

Jeśli kupiłeś nowy laptop i chcesz podłączyć klawiaturę, masz szczęście. Laptopy mają na ogół wiele portów USB, co oznacza, że możesz podłączyć klawiaturę do tego portu, który jest najwygodniejszy. W zależności od modelu urządzenia może być konieczne przejście przez kilka kroków, zanim będzie można korzystać z klawiatury. Instrukcje dotyczące każdego rodzaju połączenia można znaleźć w podręczniku użytkownika komputera.

W zależności od systemu operacyjnego laptopa, możesz również podłączyć klawiaturę za pomocą Bluetooth. W pulpicie Windows trzeba będzie aktywować funkcję Bluetooth i wprowadzić kod PIN. Niektóre komputery mają wbudowany Bluetooth, a inne do połączenia potrzebują klucza sprzętowego. Gdy podłączasz klawiaturę przez USB, będziesz potrzebował odpowiedniego adaptera USB. Aby podłączyć klawiaturę bezprzewodową, potrzebny będzie kompatybilny odbiornik i kilka baterii. Przed rozpoczęciem pracy bateria klawiatury bezprzewodowej powinna być w pełni naładowana.

Do podłączenia pełnowymiarowej klawiatury do laptopa służy również Bluetooth. Może to wymagać zainstalowania specjalnych sterowników. Do większości nowszych klawiatur dołączane jest zazwyczaj urządzenie Bluetooth o wielkości łańcuszka do kluczy, zwane kluczem sprzętowym. Po podłączeniu w menu Preferencje systemowe powinna pojawić się ikona Bluetooth.

Aby podłączyć klawiaturę przewodową, należy włączyć komputer, a następnie podłączyć kabel. Upewnij się, że kabel pasuje do portu USB w laptopie. Być może trzeba będzie poczekać kilka sekund, zanim zostanie wykryty. Ewentualnie, jeśli używasz klawiatury bezprzewodowej, możesz nacisnąć przycisk, aby port rozpoznał klawiaturę.

W przypadku komputerów z systemem Windows 10 trzeba będzie aktywować menu Start. Znajduje się ono w lewej części paska zadań. Stamtąd należy kliknąć na ikonę „Ustawienia”. Jest to rozwijane menu, które ma kilka opcji. Wybierz ikonę „Bluetooth”.

Na dole ekranu zobaczysz powiadomienie. Powiadomienie jest nieco bardziej skomplikowane niż większość użytkowników prawdopodobnie będzie świadoma. Zasadniczo, można kliknąć ikonę Bluetooth i to otworzy nowe okno. To okno powinno zawierać kwadratową bańkę czatu i klawiaturę.

Nie ma potrzeby wyłączania komputera. Jeśli jednak bateria laptopa jest rozładowana, trzeba będzie ją naładować, zanim będzie można korzystać z klawiatury bezprzewodowej. Ponadto, jeśli używasz MacBooka, będziesz musiał zaopatrzyć się w specjalny adapter.

Jak w przypadku każdego nowego sprzętu, ważne jest, aby sprawdzić instrukcje przed rozpoczęciem pracy. Większość urządzeń to urządzenia typu plug and play. Jednak niektóre starsze nie mają tej funkcji. Co więcej, niektóre klawiatury bezprzewodowe będą wymagały specjalnego oprogramowania do pracy. Na szczęście większość nowoczesnych komputerów ma domyślnie zainstalowany Bluetooth.

Korzystanie z klawiatury, która nie obsługuje Bluetooth, jest również możliwe. Na szczęście wiele klawiatur posiada specjalne funkcje, takie jak bezprzewodowa mysz czy trackball. Jeśli jednak twój komputer nie ma ich wbudowanych, będziesz musiał zainstalować dodatkowe oprogramowanie, zanim będziesz mógł z nich korzystać.

Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczem laptopa, czy zapalonym użytkownikiem komputera stacjonarnego, ważne jest, abyś był poinformowany o swoich opcjach. Laptopy są mniejsze i zużywają mniej energii niż komputery stacjonarne, co czyni je idealnymi dla osób podróżujących służbowo. Ponadto są lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *