Jak okablować kino domowe LG

Jak okablować kino domowe LG

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z akademiahakerow.pl

Jeśli jesteś zainteresowany złożeniem systemu kina domowego, musisz wykonać kilka podstawowych czynności. Obejmują one podłączenie systemu kina domowego do telewizora i uzyskanie odpowiednich wejść audio. Najlepszym sposobem na okablowanie kina domowego LG jest użycie kabla HDMI. Pozwoli to uzyskać najwyższą możliwą jakość obrazu i dźwięku.

Dobrym wyborem do podłączenia telewizorów LG do kina domowego jest również kabel optyczny. Jest to format stosowany w większości telewizorów LG. Będziesz musiał połączyć biały port w telewizorze z żółtym portem w odbiorniku. Ponadto, będziesz musiał użyć optycznego kabla cyfrowego.

Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz skontaktować się z technikiem. Mogą oni pomóc Ci ustalić najlepszy typ połączenia dla Twojego urządzenia. Poza tym, jeśli szukasz najlepszej jakości dźwięku, powinieneś zwrócić uwagę na zewnętrzny głośnik lub wzmacniacz. Dodatkowo, będziesz musiał zakupić adapter RCA do 3,5 mm.

Aby wykonać dobre połączenie, musisz znać różnicę między HDMI a RCA. Jedno z nich to szybkie połączenie cyfrowe, podczas gdy drugie wykorzystuje sygnał analogowy o niższej przepustowości. Użycie wejścia HDMI (ARC) pozwoli na przekazanie sygnałów wideo i audio o wyższej rozdzielczości bez konieczności użycia osobnego kabla. Połączenia ARC nie są kompatybilne z urządzeniami wykorzystującymi Dolby Digital lub DTS. Istnieją jednak obejścia dla tych oldschoolowych protokołów połączeń.

Chociaż telewizor LG ma kilka wyjść audio, dla większości osób najlepszym wyborem jest optyczne wyjście audio. Dzięki temu połączeniu będziesz mógł podłączyć swój telewizor do soundbara lub systemu kina domowego. Alternatywnie możesz zdecydować się na wyjście HDMI OUT (ARC), aby przesłać dźwięk z telewizora do domowego systemu audio.

Inną opcją jest użycie portu USB do przesłania wyjścia audio telewizora do soundbara lub domowego systemu audio. Nie oczekuj jednak, że zapewni Ci to prawdziwy dźwięk przestrzenny. Ponieważ telewizor LG ma wbudowany odbiornik stereo, nie otrzymasz tej samej wysokiej jakości dźwięku z tej trasy.

Jedną z innych alternatyw jest użycie Bluetooth. Wiele telewizorów LG posiada funkcję Bluetooth, która jest często używana do odtwarzania dźwięku z innych urządzeń. Korzystając z tej technologii, możesz połączyć telewizor LG ze smartfonem lub tabletem. Po sparowaniu urządzenia z telewizorem LG, będziesz mógł sterować wszystkimi podłączonymi urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Wreszcie, możesz chcieć podłączyć swój telewizor LG Smart TV do soundbara lub systemu kina domowego. Tego typu systemy zazwyczaj wyposażone są w odtwarzacz DVD lub Blu-ray. Możesz wtedy przesyłać strumieniowo filmy bezpośrednio do systemu kina domowego. Użycie urządzenia z funkcją Bluetooth do przesłania sygnału stereo z telewizora do systemu audio może zmniejszyć plątaninę kabli.

Miejmy nadzieję, że te wskazówki dały Ci jasny pogląd na to, jak okablować kino domowe LG. Będziesz musiał być cierpliwy i dokładnie przestrzegać instrukcji, ale wyniki będą warte wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *