Jak podłączyć kocioł na ekogroszek

Jak podłączyć kocioł na ekogroszek

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu akcjeplay.pl

Kotły na ekogroszek to szczególny rodzaj kotłów węglowych. Ekogroszek to paliwo stałe, które jest produkowane z węgla zawierającego mniej niż 1% siarki. Jego wysoka kaloryczność sprawia, że jest to paliwo bardzo wydajne. Pomimo niskiej zawartości siarki, podczas spalania ekogroszku powstaje mniej szkodliwych substancji niż w przypadku zwykłego węgla.

Węgiel ekogroszek produkowany jest z węgla kamiennego, który ma niską zawartość wody. Węgiel ten jest również wzbogacany w celu usunięcia zanieczyszczeń i brudu. Ponadto jest on podzielony na rozmiary od pięciu do 25 mm. Rozmiary te są sortowane według ich idealnych właściwości spalania.

Ekogroszek może być stosowany w kotłach retortowych. Palniki retortowe są zaprojektowane tak, aby spalać węgiel w górnej części palnika. Dzięki temu popiół może być usuwany do specjalnego popielnika zamontowanego bezpośrednio pod paleniskiem.

Ekogroszek jest stałym i ekologicznym paliwem, które może być stosowane w kotłach retortowych, wielopaliwowych i automatycznych. Ponadto jest łatwy w montażu. Podczas instalacji kocioł musi mieć zapewniony odpowiedni przepływ powietrza. Podobnie ważne jest zainstalowanie izolacji.

W wyniku przeprowadzonych badań udało się znacznie ograniczyć emisję dwutlenku siarki. Ponadto średnia roczna masa pelletu spalonego w kotle retortowym była o 21% wyższa niż węgla typu ekogroszek. Niemniej jednak warto zauważyć, że pellet ma niższą wartość opałową niż ekogroszek.

Dla niezawodnego dostarczania paliwa ważny jest odpowiedni charakter spalania. Jeśli palnik nie jest dostosowany do rodzaju spalanego paliwa, to może to negatywnie wpłynąć na jego wydajność.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie paliwo do kotła. Przy wyborze paliwa należy zwrócić uwagę na jego wartość opałową i zawartość siarki. Poza tym należy wziąć pod uwagę cenę i dostępność paliwa. Ostatecznie należy wybrać kocioł, który będzie ekonomiczny w eksploatacji.

Można zdecydować się na kocioł, który jest izolowany i ma przepływ powietrza około 5 m3/h. Alternatywnie można mieć kocioł, który jest wyposażony w wentylator. Oznacza to jednak, że temperatura spalin jest wyższa. Dlatego warto wybrać kocioł, który jest wykonany z węgla kamiennego.

Palnik retortowy to jeden z najpopularniejszych typów kotłów w Polsce. Ten typ ma kształt okrągły lub prostokątny. Stosuje się go zazwyczaj w domach jednorodzinnych lub do niewielkich zakładów przemysłowych. Ponadto posiada on specjalne kanały doprowadzające powietrze.

Kocioł węglowy na ekogroszek to wydajny i ekologiczny system grzewczy. W kotle zastosowano opatentowaną metodę automatycznego doboru odpowiedniej dawki paliwa. Ponadto wyposażony jest w elektrycznie sterowany podajnik ślimakowy. Na koniec kocioł wyposażony jest w płaszcz wodny. Generalnie sprawność kotła zależy od jakości paliwa.

Choć węgiel na ekogroszek jest opcją ekologiczną, jego zastosowanie jest wciąż niedoceniane. Dlatego należy zwracać uwagę na nieuczciwe produkty. Unikaj ich, kupując ekogroszek w zaufanym składzie węgla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *