Jak okablować lampę ścienną z wyłącznikiem

Jak okablować lampę ścienną z wyłącznikiem

Jeśli chcesz dodać trochę dodatkowego światła do swojego domu, to chcesz dowiedzieć się, jak okablować lampę ścienną z przełącznikiem. Jest to dość proste zadanie, jeśli wiesz, jak to zrobić. Sztuką jest w następujących instrukcji producentów. Upewnij się, że używasz odpowiednich nakrętek i złączek. Aby upewnić się, że lampa nie wybuchnie, gdy zrobi się gorąca, należy owinąć kabel gumową przelotką.

Aby rozpocząć, będziesz musiał zainstalować przełącznik na ścianie. Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić. Możesz zamontować przełącznik w otworze wykonanym w ścianie lub możesz przykręcić puszkę do ściany. Obie opcje będą wymagały wycięcia kilku otworów w suchej ścianie, ale nie jest to zbyt trudne. Po zamocowaniu skrzynki trzeba będzie przeprowadzić kabel przez otwór.

Podczas gdy niemożliwe jest podanie dokładnej liczby, można oczekiwać, że będziesz miał co najmniej dwa przewody do uruchomienia od przełącznika do światła. Przewody te będą musiały zostać przycięte do odpowiedniej długości. Zanim zaczniesz, powinieneś być świadomy wszelkich aktualnych mocy w okolicy i nie powinieneś próbować włączyć lampy, dopóki moc nie zostanie całkowicie odcięta.

Użycie testera napięcia do sprawdzenia wyłącznika ujawni, czy rzeczywiście zasila on wyłącznik. Wyłącznik z aktywnym przełącznikiem powinien mieć czarny lub czerwony przewód. Jednak będziesz musiał przetestować każdy wyłącznik, aby upewnić się, że nie masz problemu. Dobrym pomysłem jest również, aby przyjaciel przyszedł i trzymał przewody podczas testowania. Kiedy skończysz, będziesz miał działającą lampę.

Będziesz także potrzebował kawałka czarnej taśmy elektrotechnicznej do zabezpieczenia śrub zaciskowych. Użycie tego kawałka nie tylko zapobiegnie pożarowi, ale także pokaże Ci, które przewody są gorące, a które nie.

Jednym z najważniejszych kroków w tym, jak okablować lampę ścienną z przełącznikiem nay jest właściwe zmierzenie i oznaczenie swoich ścian do instalacji. Obejmuje to oznaczenie stadnin na suficie i legarów pod nim. Ponadto, trzeba będzie oznaczyć ścianę dla odpowiedniej skrzynki pattress, jak również lokalizację przełącznika.

Inną sztuczką jest dowiedzieć się o długości kabla, który będzie prowadzony do przełącznika. Jeśli prowadzisz kable przez stadniny lub legary, to będziesz musiał przyciąć kable do odpowiedniej długości. Nie jest to takie proste, jak się wydaje.

Innym sposobem na poznanie długości kabla jest wyjęcie żarówki z oprawy. Następnie należy odkręcić śruby trzymające klosz na miejscu. W trakcie wykonywania tej czynności zobaczysz niewielki fragment szklanego klosza po wewnętrznej stronie skrzynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *