Jak podłączyć kilka żarówek szeregowo lub równolegle

Jak podłączyć kilka żarówek szeregowo lub równolegle

Kiedy trzeba dowiedzieć się, jak połączyć kilka żarówek szeregowo lub równolegle, trzeba być ostrożnym w wyborze odpowiedniej metody i materiałów. Na szczęście internet dostarcza wielu informacji o różnych metodach okablowania. Jednym z najlepszych źródeł jest NSRC/STC Electric Circuits Teacher’s Guide. Na przykład, diody LED są nowym dzieckiem w bloku, ale jeśli zamierzasz zainstalować jedną, prawdopodobnie będziesz potrzebował kilku rezystorów, aby wykonać zadanie. Możesz również rozważyć połączenie świateł w łańcuchy, jeśli przestrzeń jest ciasna i nie masz zbyt wiele miejsca do pracy.

Podczas gdy liczba diod LED w żarówce jest funkcją wielkości żarówek, liczba rezystorów w lampie jest bardziej funkcją napięcia, które próbujesz kontrolować. Dodatkowo, jeśli potrzebujesz kontrolować więcej niż jedną lampę LED, będziesz musiał przeprowadzić jakiś kabel romex pomiędzy gniazdami i samymi żarówkami. Jest to na tyle prosty proces, że można go wykonać samodzielnie, jeśli ma się trochę wolnego czasu i szpulę drutu.

Sztuką jest wiedzieć, który z dwóch przewodów podłączyć do którego gniazda i w jakiej kolejności to zrobić. Jeśli używasz metody nakrętki i śruby, upewnij się, że najpierw odkręcasz śrubę, a następnie przewlekasz przewody wokół nakrętki. Użyj pary szczypiec, aby znacznie ułatwić sobie zadanie.

Chociaż diody LED nie są łatwe w instalacji, mają swoje zalety. Na przykład, będą one trwać przez cały czas trwania projektu i mogą być używane do tworzenia różnych fajnych efektów. Dodatkowo, żarówki LED są wystarczająco małe, aby zmieścić się w standardowym gnieździe i można je nawet uruchomić na szpuli 1,5 lub 9 V, więc można użyć baterii, jeśli chcesz iść na całość.

Jednakże, jeśli szukasz po prostu podłączyć kilka lampek świątecznych, możesz być na rynku bardziej tradycyjnej metody łączenia świateł. Istnieją różne rodzaje lampek i przełączników, które można wykorzystać do wykonania zadania. Łańcuch stokrotek jest szczególnie dobrym wyborem, jeśli instalujesz diody LED, ponieważ pozwala on na sterowanie kilkoma oprawami oświetleniowymi za pomocą jednego przełącznika.

Podłączenie pojedynczego światła jest stosunkowo proste, ale jeśli instalujesz więcej niż jedno, możesz być zaskoczony liczbą wymaganych przewodów i przełączników. W rzeczywistości, może być konieczne usunięcie samej żarówki, aby ułatwić wykonanie okablowania. Ponadto, znaczenie może mieć ilość zużywanych watów, ponieważ liczba diod LED w żarówce może oznaczać różnicę nawet do 10 watów. Tak więc, miejcie otwarte opcje i zdecydujcie się na coś, co jest praktyczne, a nie obciachowe.

Dobrym pomysłem jest również przetestowanie swojej pracy poprzez umieszczenie kilku diod LED w wodzie, aby sprawdzić, czy świecą. Możesz nawet umieścić lampkę LED w wazonie, aby nadać mu miły akcent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *