Jak podłączyć kontroler do laptopa

Jak podłączyć kontroler do laptopa

Kiedy myślisz o zakupie nowego kontrolera do gier, chcesz mieć pewność, że będzie on działał na Twoim laptopie. W zależności od rodzaju urządzenia, może być konieczne wykonanie kilku kroków, aby uzyskać jego działanie. Dobrze jest też wiedzieć, czy kontroler jest dostarczany z odbiornikiem USB. Używanie zwykłego kabla micro-USB jest jednym ze sposobów, ale niektóre urządzenia wymagają adaptera.

Ogólnie rzecz biorąc, szukasz bezprzewodowego kontrolera lub przynajmniej bezprzewodowego kontrolera do gier, który można podłączyć do komputera. Xbox Wireless Gamepad jest świetnym wyborem, ale musisz upewnić się, że łączność bezprzewodowa jest kompatybilna z Twoim komputerem. Ten artykuł zapewni Ci szybki przegląd różnych sposobów, w jakie możesz podłączyć swój kontroler do komputera.

Jednym z najprostszych sposobów na podłączenie kontrolera do komputera jest kabel USB do micro-USB. Jeśli nie masz przejściówki, możesz spleść dwa końce kabla i podłączyć je do komputera. Po podłączeniu kabla do portu micro-USB, powinieneś zobaczyć swój kontroler na liście urządzeń Bluetooth w komputerze.

Bardziej skomplikowanym sposobem podłączenia kontrolera do komputera jest adapter bezprzewodowy Xbox. Będziesz musiał go kupić, jeśli jeszcze go nie masz. Łatwo go znaleźć, a kabel nie jest zbyt drogi. Podłączenie kontrolera do komputera przez adapter bezprzewodowy Xbox to świetny sposób na granie w gry, które nie pozwalają na grę bezprzewodową.

Aby używać bezprzewodowego gamepada Xbox na komputerze PC, musisz mieć komputer z systemem Windows, kontroler Xbox z gniazdem słuchawkowym oraz kabel USB do micro-USB. Kabel ten jest dostępny w większości sklepów z elektroniką, ale zazwyczaj nie jest dołączony do kontrolera.

Jedną z najbardziej ekscytujących cech bezprzewodowego gamepada Xbox jest fakt, że można go połączyć z maksymalnie ośmioma innymi kontrolerami jednocześnie. Niezależnie od tego, czy grasz w grę wieloosobową, czy oglądasz film, bezprzewodowy Gamepad Xbox to świetny sposób na korzystanie z ulubionej rozrywki. Inną przydatną funkcją bezprzewodowego Gamepada Xbox jest możliwość podłączenia czterech zestawów słuchawkowych jednocześnie.

Jest jeszcze kilka innych fajnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o bezprzewodowy Gamepad Xbox. W menu startowym systemu Windows zauważysz, że kontroler Xbox jest najpopularniejszym wyborem. Ponadto istnieje kilka aplikacji i narzędzi do zmiany ustawień elementów sterujących na kontrolerze, a nawet więcej do konfigurowania ustawień bezprzewodowych. Niektóre z tych funkcji są ograniczone do konkretnych modeli, ale kontroler Xbox 360 jest dość prosty w konfiguracji.

Poza wspomnianym wcześniej bezprzewodowym gamepadem Xbox i bezprzewodowym adapterem Xbox, najlepszym sposobem na podłączenie kontrolera do komputera jest użycie zwykłego kabla micro-USB. Większość urządzeń peryferyjnych jest zaprojektowana tak, aby można je było w prosty sposób podłączyć i wyjąć. W większości przypadków będziesz jednak musiał przeprowadzić ręczną instalację sterowników, aby upewnić się, że kontroler ma takie możliwości, jakie powinien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *