Jak podłączyć klawiaturę do PS3

Jak podłączyć klawiaturę do PS3

Klawiatura PS3 to dobry sposób na zwiększenie wrażeń z gry. Zapewnia ona większą kontrolę nad grą, umożliwia wpisanie większej liczby znaków w polu tekstowym i pomaga w nawigacji po interfejsie. Można jej również używać do przeglądania stron internetowych, słuchania muzyki i oglądania filmów.

Najlepsze jest to, że nie wymaga ona myszy bezprzewodowej i zasilacza. W rzeczywistości, jeśli masz komputer Mac lub Windows PC, możesz podłączyć go do PS3 i nadal cieszyć się wszystkimi funkcjami, jakie oferuje.

Na rynku jest kilka modeli USB i bezprzewodowych. Możesz użyć pełnowymiarowej klawiatury ze złączem USB lub mniejszej jednostki z bezprzewodowym nadajnikiem Bluetooth. Jeśli nie chcesz iść na całość, istnieją tańsze modele z dużym padem przypominającym pamięć USB.

Chociaż najlepszym sposobem na skonfigurowanie klawiatury jest jej podłączenie, nadal możesz uzyskać przyzwoite wrażenia z gry dzięki klawiaturze bezprzewodowej. Jest to świetna opcja, jeśli nie chcesz podłączać się za każdym razem, gdy musisz dokonać szybkiej zmiany. Aby ją podłączyć, będziesz musiał podłączyć ją do portu USB, który jest włączony. Po podłączeniu możesz zacząć pisać!

Jedną z lepszych klawiatur USB jest Logitech Cordless MediaBoard for PlayStation 3. Jest to nie tylko wysokiej jakości klawiatura, ale ma też solidną wbudowaną podkładkę pod mysz i współpracuje zarówno z systemem Windows, jak i Mac OS X. Oferuje też zasięg ponad 30 stóp i kilka fajnych funkcji, z którymi standardowa klawiatura USB po prostu nie może się równać.

Jedną z najfajniejszych cech klawiatury Logitech jest zastosowana w niej technologia Bluetooth. Wygląda ona jak pamięć flash USB, ale ma wbudowany odbiornik. Kiedy jesteś gotowy do gry, możesz nacisnąć przycisk na nadajniku i natychmiast połączyć się z klawiaturą.

Kolejną zgrabną funkcją jest XMB. Jak sama nazwa wskazuje, jest to internetowa część konsoli, udostępniająca skróty klawiszowe do ulubionych gier oraz funkcje takie jak lista znajomych czy skrzynka wiadomości. Oczywiście można też za jej pomocą uzyskać dostęp do biblioteki, wyszukiwać nowe gry i oglądać filmy. W zależności od posiadanego urządzenia może, ale nie musi być konieczne podawanie hasła.

W pokrewnej kwestii, PS3 posiada również klawiaturę ekranową. Jest ona nieco bardziej rozbudowana niż standardowa klawiatura USB, ale zajmuje też mniej miejsca. Poza tym ta na kontrolerze jest najlepsza, gdy trzeba przeładować gry, pobrać najnowszego patcha, czy nawet obejrzeć film.

Wśród wielu innych funkcji można wymienić mysz, ekran dotykowy oraz gizmo, które pozwala na sterowanie kursorem, odtwarzanie muzyki i surfowanie po sieci. Jednak większość z tych funkcji nie należy do tej samej kategorii co klawiatura ekranowa, więc nie będziesz miał z nich wiele pożytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *