Jak podłączyć komputer do prądu

Jak podłączyć komputer do prądu

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z skutecznycontent.pl

Możliwość podłączenia komputera do prądu może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli prowadzisz domowe biuro. Wiele z dzisiejszych komputerów jest zaprojektowanych z zasilaczami impulsowymi, które automatycznie przełączają się na odpowiednie napięcie wejściowe w razie potrzeby. Posiadanie zasilacza z automatycznym przełącznikiem może uchronić Cię przed koniecznością częstego korzystania z wyłączników. Ponadto posiadanie bardziej energooszczędnego zasilacza pomoże Ci utrzymać rachunek za prąd w ryzach.

Jeśli masz niemodularny zasilacz, możesz go zazwyczaj ukryć za tacką płyty głównej. Ewentualnie możesz użyć kabla rozgałęziającego, aby zwiększyć liczbę komponentów, które możesz podłączyć. Warto również zainstalować zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na głównym przewodzie elektrycznym. Podstawowy główny serwis ochrony przeciwprzepięciowej kosztuje około 150 dolarów, aby zainstalować. To nie jest złe, biorąc pod uwagę, jak wiele jesteś prawdopodobnie stracić w przypadku skoku mocy. Dodanie dodatkowego obwodu do planu zasilania może zapobiec utracie danych lub, co gorsza, wyłączeniu komputera bez wyraźnego powodu.

Zasilanie nie zawsze jest najlepszą rzeczą do podłączenia. W rzeczywistości, to było znane być przyczyną problemów dla niektórych ludzi. Jedną z największych przyczyn problemów jest uderzenie pioruna. Uderzenie pioruna w linie elektryczne może uszkodzić twój sprzęt, zwłaszcza jeśli jest on wrażliwy. Innym problemem jest niskie napięcie linii. Kiedy napięcie szczytowe Twojego urządzenia spada poniżej około 140 V, może to faktycznie stanowić zagrożenie. Niektóre z najbardziej popularnych akcesoriów zasilających to wentylatory i dyski twarde. Mogą one pracować gorące, jeśli są podłączone do źródła niskiego napięcia.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy otrzymujesz najlepszą możliwą moc dla swojego komputera, jest przetestowanie kilku różnych źródeł zasilania. Dobrą zasadą jest używanie zasilacza o sprawności 85%. Na przykład 300-watowy komputer z zasilaczem o sprawności 85% powinien pobierać ze ściany około 428 watów mocy wejściowej. Warto wybrać zasilacz o sprawności 85%, jeśli chcemy zaoszczędzić na rachunku za prąd.

Oczywiście, najważniejszą częścią całego procesu podłączania komputera do prądu jest upewnienie się, że otrzymujesz najlepszą jakość zasilania. Krajowy kodeks elektryczny zawiera listę zalecanych standardów jakości zasilania. Poświęcenie czasu na zapoznanie się z tymi standardami pomoże Ci wiedzieć, które urządzenia będą działać, a które nie. Większość nowoczesnych zasilaczy jest nie tylko w stanie zapewnić czystą moc sinusoidalną, ale są one również zbudowane tak, aby trwać. Aby upewnić się, że nie płacisz za stary model, upewnij się, że zainstalujesz nowy kabel miedziany od głównego gniazda serwisowego do obszaru biurowego.

Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że otrzymujesz najwięcej mocy za swoje pieniądze. Najlepsza jest odpowiednia kombinacja zasilaczy, kabli i złączy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *